Sonbahar Rüzgarları

Koca bir yaz geçti. Daha doğrusu koca bir kış ve ardından yaz geçti. Hepimiz ilkleri tecrübe ettiğimiz değişik zamanlar geçirdik. Ve yine geldi çattı sonbahar.

Sararmış yapraklar

Hiç planlamadım size bir sonbahar yazısı yazmayı. Bambaşka şeyler yazacaktım. Kıskançlık ateşiyle yanan ruhları masaya yatırıp; aşk, heyecan, entrika dolu satırlarla sizi karşılayacaktım. Ama olmadı. Sonbaharın etkisi olacak ki, şu anda aklımda daha doğrusu aklımda değil ama duygularımda sararmış sonbahar yaprakları uçuşuyor.

Tek başına gelmiyor

Ve sonbahar hiçbir zaman tek başına gelmiyor. Kafanızın içinde çalan hüzünlü şarkılarıyla, pantone kataloğundan fırlamış renkleriyle, ilhamıyla birlikte geliyor. Bazen beyaz kâğıdın üzerine yazılan karalamalı şarkı sözleriyle bazen de kurulan rengârenk hayallerle geliyor.

Sanılanın aksine, son değil başlangıç sonbahar

Koşturmalı yaşantılarımızın içinde melankolik bir durak, okurken altı çizilen satırlar, boynumuza dolanan hafif bir fular oluyor sonbahar. Bazen de geride bırakmanız gereken hikâyeleri yaprak gibi dökerek yürüdüğünüz bir yol. Ve kim yakıştırmış adındaki sonu bilmem ama bazen en güzel duyguların başlangıcı oluyor sonbahar.

Arafta

Asla sadece bir mevsim olarak anılıp geçilemeyecek kadar derin ve sahici.

Bir yandan da sancılı bir dönem gibi.

Arafta kalmış; yazık.

Yarısı yaz, yarısı kış, bazen bir güzel kızın, bazen aheste bir şarkının, bazen de ayrılığın adı olan “Eylül” ile başlayan, kimine antidepresan içiren, kiminin ayağını yerden kesen ama her durumda akşam vakti omuzlara bir ince hırka attıran sonbahar. Yazın hareketi ve neşesi içinde havada olan duyguların yavaş yavaş demlenmeye başladığı, rafa kaldırılan hüzün ve özlem duygularının istemsizce ruhumuzun derinlerinden yeniden yüzeye çıktığı mevsimin adı sonbahar. İnsanı söyleten sonbahar.

Sonbahar Rüzgarları

Düşen bir yaprak görürsen beni hatırla demiştin
Biliyorsun seni ben sonbaharda sevmiştim
Her sonbahar gelişinde sarı sarı yapraklarla
Kuru dallar arasında sen gelirsin aklıma

Rüzgârla düşen yapraklar daima senin hayalin
Yine bir sonbaharda döneceksin sen bana
Her sonbahar gelişinde sarı sarı yapraklarla
Kuru dallar arasında sen gelirsin aklıma

Söz: Erhan Yurdaer
Beste: Yıldırım Gürses

 
 
En derin sevgilerimle,

Seda Çağlayan

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s